Categories

Recent Post

 • Etui na Karty Zbliżeniowe PayPass - Etui Ochronne

  Mon, 7 Jul 2014

  Bezprzewodowa kradzież danych ! Uważaj na swoje Pieniądze ! Czy Twoje pieniądze są bezpieczne? Czy wiesz, &...

  Etui na Karty Zbliżeniowe PayPass - Etui Ochronne

  Added by Marta Przypinka

  0 Comment

 • Maskotki Reklamowe Pompony Reklamowe

  Sat, 31 May 2014

  Happy Boy Pomons -  Maskotki Reklamowe  czy też inaczej nazywane jako  Pompony reklamowe . Takie  minimaskotki  daj&...

  Maskotki Reklamowe Pompony Reklamowe

  Added by Marta Przypinka

  0 Comment

 • Czyściki do telefonów i ekranów

  Thu, 15 May 2014

  Czyściki do telefonów  to nowoczesny i bardzo praktyczny gadżety dla Twojej firmy.  Czyściki do telefonów...

  Czyściki do telefonów i ekranów

  Added by Marta Przypinka

  0 Comment

 • NOWE PRZYPINKI W OFERCIE

  Wed, 23 Apr 2014

  Zmysłowa przypinka na Twój wieczór kawalerski. Atrakcyjna Przypinka Sexy Party Girl IV - z taką Przypink...

  NOWE PRZYPINKI W OFERCIE

  Added by Marta Przypinka

  0 Comment

Etui na Karty Zbliżeniowe PayPass - Etui Ochronne

Etui na Karty Zbliżeniowe PayPass - Etui Ochronne

Bezprzewodowa kradzież danych ! Uważaj na swoje Pieniądze !

Zaopatrz się w Ochronne Etui na Karty Zbliżeniowe PayPass !

Czy Twoje pieniądze są bezpieczne?

Czy wiesz, że dane z kart zbliżeniowych mogą zostać odczytane bezprzewodowo bez Twojej wiedzy, nawet ze znacznej odległości? To nowy rodzaj zagrożenia dla Twych oszczędności i oznacza to, że Twoje karty kredytowe lub płatnicze mogą zostać skopiowane bez potrzeby ich fizycznej kradzieży i Twoje wiedzy ! . Niestety posiadając karty zbliżeniowe możesz zostać ofiarą przestępczości elektronicznej, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Coraz więcej osób zostaje zaatakowanych przez ceber przestępców i staje się ich ofiarami, a co za tym idzie traca swoje oszczędności. 

Etui na karty zbliżeniowe, chroni karty przed odczytem danych drogą radiową (karty działające według standardu ISO/IEC 14443 13,56MHz): 
- karty płatnicze, 
- legitymacje studenckie, 
- karty miejskie, 
- niektóre karty dostępu, 
- dokumenty tożsamości, 
- etc

Etui chroni karty przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak zarysowania, otarcia

Etui przeznaczone jest na jedną kartę w rozmiarze ID-1 (ISO/IEC 7810)

Eyui na karty zbliżeniowe PayPass

Czy zdajesz sobie sprawę z teho jak działają karty zbliżeniowe MasterCard Paypass lub Visa PayWave? W środku karty umieszczono układ scalony który aktywuje się pod wpływem fal radiowych (technologia RFID) i wysyła do terminala płatniczego informacje potwierdzające transakcję. Wszystko wygląda dobrze do momentu gdy uświadomimy sobie, że karta ZAWSZE wyśle dane, niezależnie czy tego chcemy, czy nie i odbiorcą danych nie musi być terminal płatniczy, ale np. skaner używany przez złodzieja. Wystarczy tylko, że złodziej zbliży się do Ciebie z czytnikiem np. w sklepie, odczyta dane z karty i właśnie z Twojego konta znika 50 zł. Jeżeli złodzieje zabiorą Ci mniejszą kwotę, to pewnie nawet tego nie zauważysz.

Wystarczą dwie osoby z telefonami komórkowymi wyposażonymi w technologie zbliżeniową NFC. Jedna z nich robi zakupy za które płaci zbliżeniowo. Sygnał z terminala wysyłany jest do jego telefonu. Telefon zamiast łączyć się z bankiem, łączy się z drugim telefonem złodzieja, który właśnie stoi np. koło Ciebie. On odbiera dane z telefonu ze sklepu, wysyła je do Twojej karty, odbiera informacje autoryzacyjne i wysyła z powrotem do złodzieja w sklepie. Złodziej w sklepie autoryzuje transakcję, zabiera towar i wychodzi. Cały proces jest błyskawiczny i NIE POZOSTAWIA ŻADNYCH ŚLADÓW. Oprócz tego, że właśnie zapłaciłeś za czyjeś zakupy.

Technologia RFID nie jest bezpieczna. Na Youtube jest dużo filmów pokazujących jak można bez żadnego problemu odczytać dane z karty zbliżeniowej.

Jesteś zaniepokojony doniesieniami o kradzieży pieniędzy z kart zbliżeniowych i kredytowych czy też danych z innych kart zbliżeniowych? Jesteś przerażony konsekwencjeami włamania na Twoje osobiste konto bankowe i wykorzystaniem Twych  danych bez Twojej wiedzy i zgody oraz możliwością śledzenia Twojej aktywności ?

 Oznaczenia polskich kart zbliżeniowych

Jeśli na karcie, którą posiadasz jest jeden z tych symboli, to oznacza, że Twoja karta jest kartą zbliżeniową i umożliwia transakcje bezdotykowe: 

Czy wiesz, że Twoja karta zbliżeniowa ma wtopioną specjalną antenę dzięki której istnieje możliwość odczytania danych i pobrania pieniędzy? 

Czy wiesz, że transakcje do 50 zł nie wymagają podania kodu PIN ani nawet wyciągania karty z portfela? Wystarczy zbliżyć kartę lub portfel do czytnika. 

Czy wiesz, że wystarczy zbliżyć czytnik do Twojego portfela, kieszeni lub torebki, żeby odczytać sygnał nadawany przez kartę?

Niestety wygodne płatności zbliżeniowe, które są wbudowane w karty debetowe i kredytowe mogą posłużyć złodziejom do kradzieży pieniędzy. Wystarczy, że w sklepie czy centrum handlowym złodziej zbliży do Twojej torebki czy kieszeni w której nosisz kartę specjalny czytnik i pieniądze popłyną na jego konto. Oczywiście zauważysz to dopiero na wyciągu ze swojego banku o ile szczegółowo go studiujesz. 

Żeby udowodnić jakie zagrożenia niesie ze sobą posiadanie kart zbliżeniowych dziennikarze w USA zrobili film w którym przedstawiają jak łatwo odczytać dane z kart przypadkowych ludzi w centrum handlowym. Oczywiście te osoby nie zostały okradzine, ale wszystkie były całkowicie nieświadome, że człowiek z teczką odczytuje ich karty. Reakcją ludzi jest szok i niedowierzanie, że to co właśnie się stało jest tak proste i tak niebezpieczne dla ich pieniędzy.

 

Zabezpiecz swoje wrażliwe dane, chroń swoją prywatność i ciężko zarobione pieniądze! Jest na to sposób, w dodatku niedrogi i skuteczny. Karty zbliżeniowe czy identyfikacyjne, wykorzystują technikę RFID (ang. Radio-frequency-identification) do zdalnego przesyłania danych do terminala lub czytnika. W zależności od konstrukcji możliwe jest ich odczytanie z odległości od kilkunastu centymetrów do nawet kilku metrów! Nasze dane są więc przez cały czas narażone na nieautoryzowany zdalny odczyt i użycia ich bez naszej wiedzy i wbrew naszej woli, i praktycznie zawsze na naszą szkodę. Pamiętaj, że takie same chipy są montowane również w paszportach, kartach miejskich i legitymacjach studenckich.

Sposobem ochrony i zablokowania możliwości odczytu jest stosowanie specjalnego ochronnego etui, które blokuje (ekranuje) i zabezpiecza przed odczytem danych. Etui jest trwałe, odporne na  rozerwanie i wilgoć.Wystarczy umieścić kartę w specjalnym etui, żeby zablokować emisję sygnału i tym samym uniemożliwić nieautoryzowany odczyt danych karty. Jeśli jednak zechcesz wygodnie zapłacić zbliżając kartę do czytnika w sklepie czy restauracji to po prostu wystarczy, że wyjmiesz ją z etu


Mon, 7 Jul 2014

Post by Marta Przypinka

0 Comment

Comment (0)

Write your comment

Reload

Continue